Κατώτερο των προσδοκιών στην Ελευσίνα το Περιστέρι

Δεν κατάφερε να βρεί ρυθμό στο 2ο ημίχρονο και έχασε με 75-62.

Με κακή εμφάνιση στο 2ο ημίχρονο το Περιστέρι έχασε από την Ελευσίνα με 75-62 συνεχίζοντας την κακή παράδοση που έχει στα εκτός έδρας ματς .

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι χέρι στο σκορ με το Περιστέρι να διατηρεί μικρό προβάδισμα. Ο Πανελευσινιακός στο 7′ προηγήθηκε με 15-13 αλλά το Περιστέρι απάντησε άμεσα, έκανε το 19-21 στο 9′ για να ολοκληρώσει το δεκάλεπτο στο +1 (20-21).

Στην δεύτερη περίοδο το παιχνίδι συνεχίστηκε στο ίδιο μοτίβο. Το προβάδισμα άλλαζε συνεχώς χέρια και η διαφορά δεν ξεπέρασε σε κανένα σημείο τους 3 πόντους, με το Περιστέρι να τελειώνει τελικά το πρώτο ημίχρονο προηγούμενο με 33-35.

Στην επανάληψη το παιχνίδι παρέμενε “θρίλερ”. Καμία από τις δύο ομάδες δεν μπορούσε να πάρει μια διαφορά ασφαλείας αλλά οι γηπεδούχοι κατάφεραν στο 28′ να προηγηθούν με 52-45.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Πανελευσινιακός έδειχνε να ελέγχει το παιχνίδι και στο 34′ προηγήθηκε με 60-52. Το Περιστέρι δυσκολευόταν να βρει λύσεις στην επίθεση, κάτι που εκμεταλλεύτηκε η Ελευσίνα και στο 37′ έφτασε στο +15 (67-52). Το Περιστέρι δεν κατάφερε να ανατρέψει αυτή την διαφορά και ο Πανελευσινιακός πήρε τελικά τη νίκη με 75-62.

*Τρομερή παρουσία των Fentagin στο κλειστό της Ελευσίνας που τράβηξαν την προσοχή με τη συνεχή υποστήριξη στην ομάδα σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού παρά την ήττα.

blank

*Στο γήπεδο βρέθηκε και ο Δήμαρχος Περιστερίου Ανδρέας Παχατουρίδης που βραβεύτηκε από τους ιθύνοντες της Ελευσίνας για την παραχώρηση του κλειστού της πόλης μας στον πρώτο γύρο.