Ατρόμητος: Καθάρισε με Κουλούρη στη Ριζούπολη

Ο Ατρόμητος επικράτησε με 0-2 του Απόλλων Σμύρνης στη Ριζούπολη και έκανε αποφασιστικό βήμα για την παραμονή στη Super League.

Σε ένα ματς ακατάλληλο για καρδιακούς, στο οποίο ακυρώθηκαν τέσσερα γκολ του Απόλλωνα μέσω VAR για οφσάιντ, ο Κουλούρης πήρε το όπλο του και σκόραρε δις.

Το πρώτο με πέναλτι στο 47ο λεπτό και το δεύτερο στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με ένα πανέμορφο ψηλοκρεμαστό σουτ, βλέποντας πως ο Κότσαρης ήταν εκτός θέσης.

Για τον Απόλλωνα δεν κατοχυρώθηκαν δύο γκολ του Ντάουντα στο 61’ και το 65’, στο 44’ του Ντομίνγκες και -αρχικά- στο 16ο λεπτό του Τσίμπσαχ.

ΑΠΟΛΛΩΝ (Μπάμπης Τεννές): Κότσαρης, Ντεντάκης, Ντομίνγκες, Σλίβκα, Βιτλής, Κάστρο, Τσίμπσαχ (54′ Ντάουντα), Φατιόν, Μαρτίνες (6′ λ. τρ. Τσιλούλης), Παμλίδης (54′ Γιαννιώτας), Ιωαννίδης.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Κρις Κόλμαν): Γιαννιώτης, Καστεγιάνο, Μαυρομμάτης, Χατζηισαΐας, Κιβρακίδης, Χαρίσης (73′ Καρτάλης), Σάλομον, Μουνίθ (89′ Σπιριντόνοβιτς), Ροτάριου (82′ Κλωναρίδης), Κουλούρης, Αλιμπεκ (82′ Έρλινγκμαρκ).